A tanulás útja végig az alázat útja - mégis van egy pillanat, amikor a frissen kinőtt, gyenge szárnyacskáinkat ki kell már próbálni, s föl kell fedeznünk azt a csodát, hogy, „Jé, istenem! Hiszen már én is tudok repülni!”
Vagyis az alázat útja végső soron a tökéletes szabadsághoz vezet!
És ehhez az élményhez mindannyiunknak el kell jutni, mert bennünk rejlik, s ezt a csodálatos képességünket meg kell szülni!
Bármilyen ellentmondásnak tűnik: csakis a szabad ember tud valóban szeretni és isteni közösséget formálni!
El tudod képzelni, hogy az Egyiptom felé húzó fecskeraj akárcsak egyetlen kilométert meg tudna tenni, ha abban minden kis fecske külön-külön is nem tudna tökéletesen repülni?!
El tudod képzelni, hogy szépen játszik egy olyan zenekar, melyben a zenészek nem mesterei a saját hangszereiknek?
El tudsz képzelni egy olyan harmonikus párkapcsolatot, ahol a férfi nem igazán férfi és a nő nem igazán nő?
El tudsz képzelni bármiféle isteni egységet úgy, hogy az nem az önmagukra ébredt, beteljesedett szellemiségek gyülekezete legyen?
És el tudod képzelni, hogy boldog lehetsz úgy, hogy saját lelked és sorsod problémáit nem te, hanem mindig mások oldják meg?
Az ember gyermek, hosszú-hosszú ideig.
Ha ateista, úgy, hogy másoktól függ: a szüleitől, a szerelmétől, a társadalmi körülményeitől, az elvárásoktól, a szokásoktól, melyek belé ivódtak, s amelyeknek igyekszik jól-rosszul megfelelni.
A hívő pedig úgy, hogy az Atya fölötte van, ő a gyermeke, és az is akar maradni örökké.
De van egy pillanat, amikor rádöbben arra, hogy az Atya benne van! Nemcsak Krisztusban - őbenne is!
És innen kezdve már nem „gyermek”, hanem önmaga, mások és az egész világ sorsáért felelős lény.
Valójában csak ekkor lesz boldog.
Ez ugyanis egy olyan boldogság, amibe senki sem szólhat bele, nem adhatja s nem veheti el.
Ez olyan boldogság, ami kiapadhatatlan és örök.
Müller Péter: Boldogság
Tanulás fejlesztése puzzle segítségével
A puzzle a felnőtteket kikapcsolja, megnyugtatja. Gyermekeinket segíti a logikus gondolkodás kialakításában. Ez a játék már óvodás korban is adható, vannak néhány darabos puzzle játékok is, amiket a kisebbek is ki tudnak rakni. Miközben a gyerek játszik, fejlődik a vizuális és asszociációs képessége is. A kirakós nem csak erre képes, fejleszti a formák helyes felismerését. Családi tevékenységnek, kikapcsolódásnak is remekül megfelel, be lehet vonni a testvéreket, szülőket is a játékba.