Egy blog, ami az élet szeretetéről és tiszteletéről szól

új életvitel blog

új életvitel blog

A 12 legjobb immunrendszer erősítő stratégia

2020. június 04. - ujeletvitelblog

Az immunrendszerünk egy komplex rendszer, ami megvéd minket a vírusoktól, baktériumoktól, parazitáktól és más kórokozóktól. Ez a komplex rendszer nélkülözhetetlen az egészségünk megőrzéséhez és a túléléshez. Az optimális immunrendszer fenntartása mindenkor fontos az egészség érdekében. Jelenleg azonban, amikor szembe kell néznünk a COVID-19 járvánnyal, kezelni kell az influenza szezont és egy ilyen stresszes időszakot kell megélnünk, az immunrendszert támogató stratégiák – melyek segítik a testünket és képesek megelőzni a betegségeket – még inkább fontossá váltak. 

Ebből a cikkből még többet megtudhat az immunrendszerről és az kiegyensúlyozott immunválasz támogatásának jelentőségéről. Meg fogom osztani a 12 leghatásosabb erősítő stratégiám, amellyel megelőzhetőek a betegségek és melyek támogatják az egészséget.

Mi az immunrendszer?

A immunrendszer teljes mértékben nélkülözhetetlen az egészségünk megőrzéséhez és a túléléshez. Az immunrendszerünk tart minket egészségesen és véd meg minket a vírusoktól, baktériumoktól, parazitáktól, gombáktól és más kórokozóktól.

Ha meg szeretnénk érteni az immunrendszerünket, képzeljük el a testünkön szétterjedő sejtek és szövetek hálózatát, mely magába foglalja a sejteket, szöveteket és szerveket. Az immunrendszerünk folyamatosan figyeli a behatolókat, támadásra és védelmezésre kész az úgynevezett immunválasznak köszönhetően. Ez a mi immunrendszerünk, a mi belső védelmi rendszerünk (1, 2, 3, 4).

Az immunrendszer részei

Az immunrendszer főszereplői a fehérvérsejtek vagy leukociták. Megtalálhatóak különböző nyirokszervekben, mint a csecsemőmirigy, a lép, a csontvelő és a nyirokcsomó. Az ér- és nyirokrendszeren keresztül keringenek a testünkben. Figyelik a kórokozókat, és amikor észlelnek egyet, sokszorozódnak és a többieket is arra serkentik, hogy tegyék ugyanezt.

Két féle leukocita van. A fagociták, vagyis a hízósejtek, a monociták, makrofágok és a neutrofilek, ezek felfalják a kórokozókat, elnyelik és lebontják őket. A limfociták felismerik a korábbi betolakodókat és megtámadják őket, amint megint megjelennek. A B-limfociták antitesteket állítanak elő, és értesítik a T-limfocitákat, a kórokozók megjelenésére. A T-limfociták elpusztítják a sérült sejteket és riasztják a többi leukocitát, hogy segítsenek.

Tovább olvasom >>>>>

A bejegyzés trackback címe:

https://ujeletvitelblog.blog.hu/api/trackback/id/tr215740720

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása