Egy blog, ami az élet szeretetéről és tiszteletéről szól

új életvitel blog

új életvitel blog

Mozgásfejlesztés labdajátékok segítségével

2015. szeptember 07. - ujeletvitelblog

mozgasfejlesztes_es_labdak.jpg

A mozgásfejlesztés része a labdákkal végzett játékos tanulás. A gyerekek eldobják, elrúgják a labdát, céloznak vele. A feladok végrehajtásával a gyermekek feladattartást, és monotóniatűrést is tanulnak, aminek az iskolában majd nagy hasznát veszik. Emiatt szerezzünk be labdát otthonra, ennek tagadhatatlan a mozgásfejlesztés képessége.

Labdaiskola

Játszhatja: 3 éves kortól 2—25 gyermek

Babzsákkal kezdjük el a labdagyakorlatokat. és ha már jól megy a dobáselkapás, akkor térjünk át labdára. A gyermekek álljanak körbe vagy félkörbe, középen pedig egy jól dobó gyermek vagy felnőtt helyezkedjék el. A babzsákot dobjuk sorba minden egyes játszónak, akik visszadobják a középsőnek. Elkapáshoz kosárszerűen nyitva tartott kezét készíti elő mindenki, ebbe kell a dobónak beletalálnia. (A kis gyermek nem tud még a labda után nyúlni, csak azt fogja meg, ami a kezébe hullik. A labdareflex később alakul ki gyakorlás révén.) Alsó dobással a legjobb elröpíteni a babzsákot. Így jobban lehet célozni is és könnyebb elröpíteni is. Előbb becsüljük meg a távolságot a kezünk és a célpont között, Így a szükséges lendületet és erőt latolgathatjuk magunkban. Ezután dobjuk csak el a babzsákot. Ha már ez az egyszerű labdázás ól megy, akkor babzsák helyett áttérhetünk labdára is. Ezután mindenféle változtatással labdázhatunk, hogy érdekes legyen a játék:

Ø      a dobótávolságot kisebbíthetjük, növelhetjük,

Ø       lehet egy kézzel dobni, kettővel elkapni,

Ø       tapsolunk, mielőtt a labdát elkapjuk,

Ø       középen nem áll senki, egymásnak dobálnak a gyermekek,

Ø      földre pattintva ugrik a labda a játszótárshoz stb.

Labdagurító

Játszhatja3 éves kortól 6—40 gyermek

Két párhuzamos vonal mentén a gyermekek egymással szemben felállnak, nagyjából két egyenlő csoportban.

Egyikük valakinek a nevét szólítja, és közben feléje gurítja a labdát. A megszólított igyekszik elfogni az oda guruló labdát. Most Ő szólít valakit, és lendíti át a túloldalra a labdát, mely így gurul ide-oda a két sor között.

A két sor távolságát fokozatosan növelhetjük aszerint, hogy milyen ügyesek a gyermekek. A vonalon belépni nem szabad, aki ezt elvéti, gurítson újból.

Kinél van a labda?

Játszhatja:3 éves kortól 6—25 gyermek

A gyermekek szétszórtan állnak fel. Egyikük a többi elé megy a labdával, és azt a saját feje fölött hátrafelé dobja, de megfordulnia nem szabad. A többiek futva igyekeznek megszerezni a labdát. Akinek ez sikerül, az a háta mögé rejti. Ugyanígy teszi hátra a többi is a kezét, majd megkérdik: „Kinél van a labda?” A dobó megfordul, és igyekszik kitalálni, hogy ki az elrejtő. Ha kitalálta, szerepet cserélnek, ha nem, ő marad továbbra is a dobó.

Mozgásfejlesztés témakörben bővebben itt olvashatsz.

forrás: fejlesztőklapja

 

A bejegyzés trackback címe:

https://ujeletvitelblog.blog.hu/api/trackback/id/tr817767104

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása